To the main menu | to the history page | to the articles list

Тетяна НЕДРЯ,
керівник туристичних гуртків станції юних туристів.
"Кам'янець-Подільський вісник", 10 жовтня 2003 р.

У ПОДОРОЖ ЗА ЛЕГЕНДАМИ

Яскравим і дзвінким в осінній барвистій красі суботнім ранком туристи-краєзнавці ЗОШ №12 вирушили у похід, продовжуючи тему "Подорожі за легендами Тамари СИС-БИСТРИЦЬКОЇ". Тепер їх маршрут проліг від с. Колодіївка до с. Устя, де р. Студениця вливає свої швидкі води до Дністра. Саме тут було колись древнє подільське місто Студениця, яке згадується в літописах 1388 р. Подольские князі Костянтин і Федір Коріатовичі подарували своєму слузі Петру Неміру Студеницю "в дедину и вотчину". Зараз це поселення затоплено водами Дністровського лиману. Зтолтры Ганнусенька, яка була північним кордоном с.Студениця, відкривається мальовнича панорама долини Дністра. Різнотрав'я на сонячних схилах пахне степом і медом, пливе павутиння бабиного літа над товтрою, а діти уважно слухають, як дівчина Ганнусенька з с.Студениця покохала зрадника Василя. Не простивши йому гріха, вбила його і себе. Дівчину поховали на найвищій товтрі над р.Студеницею. З тих пір і звуть гору Ганнусенька.

Через річку юні туристи перейшли вбрід. Далі, пройшовши селом Калачківці, дістались села Субіч, де товтра Монастирище обривається крутими схилами в Дністер. Від каплички святої Мари Магдалини крутою стежкою діти спустились 800 м до печер, в яких ще в домонгольський період (XIII ст.) був православний монастир. Місцеві жителі нам розповіли, що у печерах жили святі відлюдники, які молилися за спасіння людських душ.

...Боліли плечі від тяжких рюкзаків, та очі юних мандрівників сяяли від задоволення. Цікава і змістовна подорож усім сподобалась.

Фото