To the main menu | to the history page | to the articles list

Вікторія ГАЙДАМАШКО
"Кам'янець-Подільський вісник", 25 жовтня 2002 р.

"ПАРК ЮРСЬКОГО ПЕРІОДУ" ПО-КАМ'ЯНЕЦЬКИ

Музей природи, створений у 1999 році при Національному природному парку "Подольскиетолтры", - наймолодший у місті. Але його експонати, безумовно, найстаріші, бо з часу "свого народження" мають не один мільйон років. Подивитись на таке "викопне минуле" Землі буде цікаво не тільки школярам і студентам, але й допитливим пересічним громадянам. Тим більше, що нещодавно експозиція суттєво поновилась.

Нові експонати привезено із Державного природознавчого музею Національної академії наук України, що у Львові. Уже два роки існує угода львів'ян із кам'янецьким закладом про співпрацю, згідно з якою створено спільний екологічно-просвітницький центр, частиною якого є і музей природи.

Цього разу львів'яни доповнили місцеві експонати 77 новими із власної колекції. Найцікавішими є рештки мамонтів: бивні, зуби, щелепи, берцова кістка. Також виставлені рештки викопних турів, оленів, лосів.

З давнішніх експонатів (зокрема, з кайнозойської ери) є черепашки морських молюсків та їжаків, відбитки листків рослин, що росли в ті часи.

Ще більш давні часи представлені мушлями амонітів, які масово заселяли морське дно близько 170 млн. років тому в діаметрі до півтора метра.

Від найдавнішої палеозойської ери (200 млн. років) залишились відбитки панцерних риб, трилобітів, мушлі різноманітних молюсків.
Є у музеї опудала звірів та птахів, що проживають в наші часи, але навряд чи ми побачимо їх у живій природі. Це - королівський горностай, соболь, куниця та інші.

Отож, завітайте до музею. Повірте: кам'янецький "Парк Юрського періоду" вражає уяву.