To the main menu | to the history page | to the articles list

ІМЕНІ ПУГАЧОВА

Вулиця імені Пугачова дістала таку назву в 1922 році на честь ватажка народно-селянського руху XVIII ст. Омеляна Пугачова. До Жовтневої революції ця невеличка магістраль Старого міста називалася Петропавлівським провулком - у зв'язку з існуванням церкви Петра і Павла, що розташована на південь від цього провулку. Простір між церквою і вулицею був з часом забудований житлами, які і створили вулицю.

Нині на лівій її стороні стоїть три будинки, на правій - один. Ця вулиця простяглася з заходу на схід, з'єднуючи вулицю Карла Маркса з вулицею Kocіopa.

З правої сторони на перехресті вулиць Карла Маркса і Пугачова в XVIІ ст. була лікарня, а при ній костьол святого Лазаря. Після спорудження лікарні в Новому місті у згаданому будинку розмістився банк Товариства взаємного кредиту, який проіснував до Жовтневої революції. Тепер у цьому буднику розташована швейна майстерня.

Починаючи з XVI ст., в колишньому Петропавлівському провулку (нині вулиця імені Пугачова) жили ремісники - різьбярі по дереву. Вони прикрашали своїми художніми витворами різні будівлі.

Останніми відомими різьбярами були Андронік Олексійович Болташевський та його учень Петро Антонович Лянге. Вони вже за радянських часів створили ряд високохудожніх виробів з дерева. Зокрема, Державний герб Української РСР, художні вази, кухлі, стелові сервізи, які експонувались до Великої Вітчизняної війни в залах історико-краєзнавчого музею нашого міста.


Терлецький А.
Імені Пугачова // Прапор Жовтня, 1984. - 7 листопада.