To the main menu | to the history page | to the articles list

"Біографи" нашого міста

Тамара СИСУсім відомо, що через наш древній Кам'янець проходили шляхи з Москви до Єрусалиму, в Єгипет та Індію. Такі ж дороги вели з Прибалтики і Західної Європи.

Мандрівники і купці в своїх спогадах і мемуарах залишили значний слід у світовій історії і, зокрема, багаті відомості про наш край.

Неперевершеним у своїх працях про наше місто е московський прочанин Трифон Коробейников, який в 1593 році зробив географічний опис Кам'янця-Подільського. Та він був не першим. За двісті років до цього на Поділлі вже побував французький прочанин Гільбер де Ланнуа. Він, як і Т. Коробейников, подорожував пішки до Єрусалиму. Правда, шлях його був довшим - адже Гільбер де Ланнуа вийшов із Парижа. Було це на початку п'ятнадпятоґо століття. Прошкуючи від Сени до Чорного моря, мандрівник бачив чимало міст, слухав мову багатьох народів, милувався чудовою природою. Найсильніше зачарував Ланнуа краєвид Поділля та Волошини (тепер Молдавія). Описуючи не одне місто, він розповів і про Кам'янець та Хотин. Прекрасні штрихи залишив і про річку Дністер з її притоками, про довколишні ліси і луки. А нашітолтры французький прочанин назвав "неповторним витвором природи".

Т. Сис
краєзнавець.
Прапор Жовтня. - Кам'янець-Подільський, 1983. - 4 травня