Повернутись в головне меню

Логотип НПП

В головне меню

На новини

НОВИНИ – Міжнародна наукова конференція

16-20 травня 2011р. в м.Кам'янці-Подільському відбулася II Міжнародна науково-практична конференція "Геологічні пам'ятки – яскраві свідчення еволюції Землі". Конференція організована Національним науково-природничим музеєм НАН України. До складу організаційного комітету ввійшли і представники НПП "Подільські Товтри", на території якого проходили польові екскурсії учасників конференції.

Тематика конференції:

 • Геологічні пам'ятки (визначення, класифікація, геологічна будова, літолого-стратиграфічні та мінералогічні особливості, кореляція тощо).
 • Законодавча база геологічної спадщини. Актуальність і перспективи утворення геологічних парків.
 • Типізація, стандартизація та універсалізація геологічної спадщини.
 • Менеджмент, моніторинг та охорона геологічної спадщини, небезпека її знищення. Геоекологічний аспект.
 • Туризм і популяризація геологічних пам'яток (учбові геологічні практики, геологічні стежки, маршрути, інформаційна підтримка, археологічний аспект тощо).
 • Геологічні пам'ятки – музеї та літотека під відкритим небом. Геологічна спадщина в експозиціях музеїв.

  В доповідях запропоновані палеонтологічні маршрути України. Цікавими також є ініціатива створення першого національного геологічного парку в Азербайджані та характеристика гідрогеологічних пам'яток України.

  В ході конференції відбулися польові екскурсії до скельного Бакотського монастиря та на відслонення р.Тернава (с.Китайгород).

  В конференції приймали участь близько 50-ти учасників з різних регіонів Україна та ближнього зарубіжжя (Росія, Азербайжан, Польща). До конференції розроблений довідник "Геологічна екскурсія", що включає опис чотирьох маршрутів по геологічних пам'ятках нашого регіону.