Вернуться в главное меню

Логотип НПП

В главное меню

На новости

НОВИНИ – Конкурс новорічної композиції "Збережемо лісову красуню"

З року в рік перед Новорічними святами вирубують сотні тисяч зелених красунь, які впродовж недовгого часу є окрасою наших помешкань, неодмінним атрибутом свят. А потім засихають, знівечені викидаються на смітник.

А чи замислюється хтось, скільки часу потрібно, щоб виросла гарна, пухнаста, доросла ялинка? 10, 15, а то і 20 років. Коли новорічні ялинки спеціально вирощуються і заготовлюються лісним господарством, шкода ще не так відчутна. Але ж скільки ще є випадків, коли цілі ялинкові гаї вирубують браконьєри. І як боляче буває чути, що навіть у парках знищують зелені деревця.

Новорічну ялинку не обов'язково рубати чи щороку купувати за немалі гроші, щоб потім викинути. Її можна створити власними руками - з льодяників, шишок, моху, пір'я, бісеру, стрічок, паперу, навіть із звичайних макаронів, або сплести з ниток і прикрасити намистинками.

Можна довго сперечатися, вирубувати чи ні зелені красуні перед Новим роком, а от учасники акції "Збережи ялинку" довели, що створити відчуття свята у вашому домі можна і не нищачи природу. Крім ялинок із різноманітних матеріалів, вони створили новорічні композиції - оригінальні та схожі на ті, що продаються на прилавках сувенірних магазинів, але всі прекрасні. Акція організована Національним природним парком "Подільські Товтри" за сприяння міського та районних відділів освіти. Конкурс проводиться другий рік поспіль. Однак цього разу робіт було набагато більше. Сьогоднішня виставка представляє 42 роботи учасників не лише з нашого міста, а й зі шкіл Кам'янець-Подільського району. Переможців ми визначали не просто за красою виробу, а за творчий підхід, оригінальність ідеї, незвичність матеріалів.

В рамках заходу з 28 грудня по 19 січня у приміщенні НПП "Подільські Товтри" (Польський ринок, 6) проводиться виставка новорічних композицій.

Переможцями конкурсу серед міських шкіл стали: І місце - колективна робота членів гуртка "Умілі ручки" НВК №13, ІІ місце - робота гуртка фітодизайну учнів 9-Б ЗОШ №15, ІІІ місце - Губар Ірина, учениця 3 кл. НВК №17. Серед шкіл району переможцями стали учні Баговицького НВК ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ, ІІ місце - Ніколайчук Андрій, учень 3 кл. Староушицької спец. школи еколог. напрямку, ІІІ місце - робота учнів 4 класу Врублевецького НВК.

Фахівець з екологічної освіти
НПП "Подільські Товтри" Дем'янова О.В.