Логотип НПП

Главное меню

Природные памятки

Список объектов

Стоит увидеть

Памятка природы местного значения "Дуб обыкновенный"

Ценность: Ценное дерево

Географическое положение: с. Чёрна, урочище "Середня дубына", Чемеровецкий район


| Все фото >>

Положение про ботаническую памятку природы местного значения "Дуб обыкновенный"

1. Общие положения.

1.1 Державна ботанічна памятка природы местного значения "Дуб обыкновенный". Одне дерево віком зверх 250 років. Висота 26 м, в діаметрі 150 см. Проростає державна ботанічна памятка природы с. Чорна в урочищі Середня дубина. Заповідана ОВК №278 від 04.09.82 р.
1.2 Розкинулася державна памятка природы на площі 0,1 га. Знаходиться у користуванні сільська рада с. Чорна Чемеровецького р-ну.
1.3 Державна ботанічна памятка природы местного значения "Дуб обыкновенный" входить до складу природно-заповiдного фонду України, яка охороняється як національне надбання, є складовою частиною системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.
1.4 Ліквідація, реорганізація, державної ботанічної пам'ятки местного значения "Дуб обыкновенный", а також зміна границь, проводиться згідно чинного законодавства.
1.5 Поштова адреса землекористувача:
Хмельницька область, Чемеровецкий район, с. Чорна, сільська рада.
2. Цель создания и задачи державної ботанічної пам'ятки природи местного значения "Дуб обыкновенный".
2.1 Державна ботанічна памятка природы местного значения "Дуб обыкновенный" входить до складу природно-заповiдного фонду України.
2.2 Головним завданням державної ботанічної пам'ятки природи местного значения "Дуб обыкновенный", є збереження унікального виду дерева дуба-старожила, аборигена Поділля. Ст. 27 З.У. про ПЗФ України.
2.3 Державна ботанічна памятка природы местного значения "Дуб обыкновенный", може використовуватись в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних, рекреаційних цілях.
3. Режим территории и охрана державної ботанічної пам'ятки природи местного значения "Дуб обыкновенный".
3.1 На території пам'ятки природи обмежується або забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям i завданням передбаченим Положением про пам'ятку природи.
3.2 Господарська , наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям i завданням пам'ятки природи, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.
3.3 Власники або користувачі земельних ділянок природних об'єктів, оголошених пам'яткою природи, беруть на себе зобов'язання щодо забезпечення режиму її охорони та збереження. Закон України "Про природно-заповiдний фонд Украины".
3.4 Проведення такої господарської діяльності, яка може спричинити шкоду пам'ятці природи та порушити екологічну рівновагу.
3.5 Будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості, ландшафту i спричинити збитки пам'ятці природи.
3.6 Геологорозвідувальні роботи, добування корисних копалин, порушення грунтового та рослинного покриву.
3.7 Будь-яке засмічення та забруднення території пам'ятки природи.
3.8 Надання земельних ділянок під забудову.
3.9 Інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв'язків та ходу природних процесів, втрати наукової, господарської, естетичної цінності пам'ятки природи.
3.10 Порушення законодавства України "Про природно-заповідний фонд Украины" та закону "Про охорону навколишнього середовища" тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.
3.11 Розмір шкоди заподіяної пам'яткам природи, визначається на основі затверджених такс.
3.12 Всі види природокористування, що проводяться на території пам'ятки природи здійснюються за дозволами держуправління екологічної безпеки в Хмельницькiй області в межах, затверджених у встановленому порядку.

Положение разработано на основе Закона Украины "Про природно-заповедный фонд Украины".

Погоджено:
Голова сільської ради Добер С.Л.развернуть