Логотип НПП

Главное меню

Природные памятки

Список объектов

Стоит увидеть

Заказник местного значения "Староушицкий"

Ценность: Дремлик лесной, ковыль волосатик, гнездовка настоящая

Географическое положение: Староушицкое лесничество, Каменец-Подольский район


| Все фото >>


Положение про ландшафтный заказник местного значения "Староушицкий"

1. Общие положения.

1.1 ландшафтный заказник местного значения "Староушицький". Лісовий масив, вздовж правого схилу річки Ушицi i лівого берега р. Днiстер. Переважаюча порода – сосна. В масиві прозростають трав'яні рідкісні рослини Дремлик лесной, ковыль волосатик, гніздівка звичайна. Заповіданий рішенням ОВК №3 від 17.12.1992 р.
1.2 Загальна площа ландшафтного заказника местного значения "Староушицький" становить 2715,0 га. Користувач Староушицьке лісництво, Кам'янець-Подільського держлісгоспу, знаходиться заказник поруч смт. Стара Ушиця.
1.3 ландшафтный заказник местного значения "Староушицький" входить до складу природно-заповiдного фонду України, який охороняється як національне надбання, є складовою частиною системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.
1.4 Ліквідація, реорганізація, ландшафтного заказника местного значения "Староушицький", а також зміна границь, проводиться згідно чинного законодавства.
1.5 Поштова адреса землекористувача:
Хмельницька область, г. Каменец-Подольский, ул. Шевченка, 30, Каменец-Подольский держлісгосп, тел. 2-38-01.
2. Цель создания и задачи ландшафтного заказника местного значения "Староушицький".
2.1 ландшафтный заказник местного значения "Староушицький" входить до складу природно-заповiдного фонду України.
2.2 Головним завданням ландшафтного заказника местного значения "Староушицький" є збереження унікальних видів рослин. Ст. 25 З.У. про ПЗФ України.
2.3 ландшафтный заказник местного значения "Староушицький", може використовуватись в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних, рекреаційних цілях.
3. Режим территории и охрана ландшафтного заказника местного значения "Староушицький".
3.1 На території заказника обмежується або забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям i завданням передбаченим Положением про заказник.
3.2 Господарська , наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям i завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.
3.3 Власники або користувачі земельних ділянок природних об'єктів, оголошених заказником, беруть на себе зобов'язання щодо забезпечення режиму його охорони та збереження. СТ. 26 Закону України "Про природно-заповiдний фонд Украины".
3.4 Проведення такої господарської діяльності, яка може спричинити шкоду заповідному об'єкту та порушити екологічну рівновагу.
3.5 Будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості, ландшафту i спричинити збитки заповідному об'єкту.
3.6 Геологорозвідувальні роботи, добування корисних копалин, порушення грунтового та рослинного покриву.
3.7 Будь-яке засмічення та забруднення території заказника.
3.8 Надання земельних ділянок під забудову.
3.9 Інші види робіт, що можуть призвести до порушення природних зв'язків та ходу природних процесів, втрати наукової, господарської, естетичної цінності заказника.
3.10 Порушення законодавства України "Про природно-заповідний фонд Украины" та закону "Про охорону навколишнього середовища" тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.
3.11 Розмір шкоди заподіяної заказникам, визначається на основі затверджених такс.
3.12 Всі види природокористування, що проводяться на території заказників здійснюються за дозволами держуправління екологічної безпеки в Хмельницькiй області в межах, затверджених у встановленому порядку.

Положение разработано на основе Закона Украины "Про природно-заповедный фонд Украины".

Погоджено:
Директор Кам'янець-Подільського держлісгоспу Рудько М.М.развернуть