To the main menu | to the history page | to the articles list

Світлана МАРТИНЧУК,
викладач будівельного технікуму та учасник експедиції

"Подолянин", 15 жовтня 2004 р.

У ПОШУКАХ "АТЛАНТИДИ"

Студентські роки - незбагненна пора безмежних мрій та пригод. У ній є свої переваги -енергія, завзятість, наполегливість, що кличуть до великих звершень, до нових відкриттів. І яким би напруженим не був навчальний тиждень, для відпочинку завжди знайдеться час.

Вересень цього року для студентів групи СТ-21 Кам'янець-Подільського будівельного технікуму запам'ятається цікавою мандрівкою до однієї з найзагадковіших печер України - "Атлантида", яка знаходиться під охороною ХСК "Атлантида" Подільського екологічного товариства м.Хмельницький. Відкрита 1969 р. у селі Завалля Кам'янець-Подільського району паном РОГОЖНІКОВИМ, вона до цього часу зберегла свою неповторну красу.

Печера, довжиною три кілометри, переплетена химерними лабіринтами, вкрита білосніжними кристалами дивовижної вишуканості, приваблює досконалістю форм, таємничим духом, що невидимо витає у повітрі. Тут потрапляєш у розмаїття чудернацьких, майстерно вибудуваних водою, казкових палат. Це і зал Радості, і Піонерська гірка, і Спуск альпіністів, і хитромудро закручені Китові вуса, і зал Ніжності, де закохувалась та одружувалась не одна молода пара. Та найбільше у печерах молодь вабить можливість відчути себе самостійними, подолати серйозні перешкоди, покладаючись на власні сили та кмітливість.

"Екстрім - це саме для нас, майбутніх будівельників!", - ділиться враженнями юна туристка Людмила ЕЙСМОНТ. Екскурсія вдалася, адже провели її досвідчені спелеологи, цікаві співрозмовники, яскраві особистості Олександр ЩЕРБИЦЬКИЙ та Олег РОМАНЮК.

Будемо сподіватися, що подорожі рідним краєм тільки зміцнять любов до отчого дому - колиски, що дала нам життя, хліб насущний і віру в майбутнє. Впевнена, години колективного спілкування поза стінами технікуму сприяють взаєморозумінню, дружбі, виховують людину комунікабельну, відкриту для співпраці, творчості, формують необхідні якості та навички майбутнього фахівця.