To the main menu | to the history page | to the articles list

"Подолянин", 29 жовтня 2004 р.

У МІСЬКРАДІ - ПОЛІТИКА, В СТАРІЙ ФОРТЕЦІ - ТАМПЛІЄРИ

Читайте ще про тамплієрів у Кам'янці, і ще

26-27 жовтня тривали засідання XXIV сесії міськради.

Першим її питанням стала інформація начальника управління містобудування та архітектури Володимира КОВАЛЯ про роботу управління.

Про хід виконання рішення сесії міськради "Про санітарний стан міста" доповідав заступник міського голови Анатолій БЕВЗ. Анатолій Миколайович зазначив, що розроблена і затверджена нова схема санітарної очистки міста, об'єктами якої є 196 км міських доріг, 49 км тротуарів, 4 парки, 7 скверів, одне діюче та п'ять закритих кладовищ, зона відпочинку на мікрорайоні Жовтневий. Всього прибирається понад 6 млн. кв.м території. Побудовано 5 нових, а всього функціонують 214 контейнерних майданчиків, виготовлено 114 нових контейнерів.

Серед недоліків визнано те, що, на жаль, не добилися системності у збиранні, вивезенні та утилізації твердих побутових відходів, через відсутність фінансування не ліквідовані стихійні звалища та причини їх утворення. У весняно-літні періоди не поливались вулиці, із запізненням введено в експлуатацію прибиральний агрегат "Брод-Вей". При обговоренні депутати висловлювали діаметрально-протилежні думки. Хтось вважав, що місто не гірше за решту міст України - мовляв, не таке вже і чисте, але й не брудне. Хтось стверджував, що гірше ніж в Кам'янці не буває...

Відзнакою міськради "Честь і шана" цього разу вшановано Почесного громадянина міста Станіслава БАРБАРУКА, голову ради інвалідів війни та Збройних сил Анатолія ШУЛЬГІНА, ректора ПДАТУ Миколу БАХМАТА, Людмилу ПІЛАТОВИЧ, підприємця Ігоря МАРЧУКА, чемпіонів Параолімпійських ігор Віталія ТРУШЕВА та Володимира АНТОНЮКА. Нашим спортсменам одразу на сесії і було вручено нагороди.

До виконкому надійшло звернення міської асоціації приватних таксистів та автосервісу, в якій нараховується 340 водіїв, що надають послуги з перевезення легковими таксі, щодо зниження діючої ставки єдиного податку. В місті існує 10 фірм, що надають послуги радіотаксі, в яких понад 500 автомобілів (як вантажних, так і легкових). Більшість з них працює в тіні, не сплачуючи податку в бюджет. За даними ОДПІ, зареєстровано лише п'ять приватних таксистів, якими до бюджету міста за 9 місяців 2004 р. сплачено 3,8 тис.грн. єдиного податку. З метою виведення цього виду діяльності з тіні та залучення до оподаткування ставку єдиного податку було зменшено з 80 до 45 грн.

Після тривалих дебатів сесією вирішено передати в користування ГО "Дипломатична місія - Магістрат Храму" для виконання ремонтних робіт та подальшій оренді пам'ятки архітектури XII-XIV ст. комплексу споруд Фортеці башти "Денна" та "Нова Західна" терміном на п'ять років. Договір буде розроблено до наступної сесії, адже народних обранців турбувало питання спроможності орендарів відновити пам'ятку архітектури, а також насторожувало те, що фактичними користувачами башт стане орден тамплієрів, про який не завадило б знати більше.

Звіт про роботу тимчасової комісії з перевірки ремонту доріг у місті перенесено на наступну сесію.

Міськрада не сприйняла за доцільну пропозицію-звернення встановити на перехресті вулиць Князів Коріатовичів та Огієнка пам'ятника Симону ПЕТЛЮРІ - на тому самому місті, де тепер знаходиться стелла, встановлена до 50-річчя революції.

Також депутати розглянули питання уточнення бюджету, земельні питання і заслухали два звернення. В першому Василь ТОВКАЙЛО повідомив присутніх про те, що місцеві осередки трьох партій - соціалістів, УНП та "Собор" ініціюють дострокове припинення повноважень міського голови. Наступного дня від депутатської фракції "Партії регіонів" надійшло зустрічне прохання звернутись до членів вищезазначених партій і провести зустріч за участю міського голови, подібну зустріч з виборцями депутатів ТОВКАЙЛА і МОШАКА.