To the main menu | to the history page | to the articles list

Український народний календар на 2003 рік

СТОВПИ НАД ДНІСТРОМ

На межі Хмельницької і Чернівецької областей несе свої води в Чорне море бурхливий Дністер. Стрімкий лівий берег річки на цій ділянці ніби підпирають химерні вапнякові скелі заввишки 20-30 м, які називають стовпами. Біля гирла Смотрича стовпи ніби розступаються, вивільняючи місце для масиву у вигляді голови велетня, що здіймається угору на 16 м.

Як розповідає легенда, саме в цьому місці слов'янський богатир із надлюдською силою рубав загарбників-кочівників, доки не скам'янів, засипаний тілами ворогів по саму шию. Тому й розколовся тут берег Дністра. Під богатирем лежить чарівний меч-кладенець. Той, хто його знайде, стане непереможним. А старожили, місцеві краєзнавці оповідають, що цей витвір природи оспівав у своїй поемі "Руслан і Людмила" великий Пушкін.

На Північному Кавказі, в Дагестані, є ще одна майстерно вирізьблена силами природи гора. Вона теж має форму голови, яка нагадує профіль О. С. Пушкіна. А поряд розташувалося мальовниче селище Ізбербаш, що в перекладі означає "слід однієї голови".