To the main menu | to the history page | to the articles list

Олег БУДЗЕЙ,
"Подолянин", 18.04.2003 р.

ПРИВЕРНУТИ УВАГУ ДО ПТАХІВ

Емблема конференції11-13 квітня в Кам'янці-Подільському на базі держуніверситету та Національного природного парку "Подольские Толтры" відбулася VIII наукова конференція орнітологів заходу України. Місто над Смотричем уперше приймало дослідників птахів. Конференцію було присвячено пам'яті піонера у дослідженні подільської природи Густава БЕЛЬКЕ (статтю про нього читайте на цій же сторінці "Подолянина").

Першого дня, в п'ятницю, відбулося пленарне засідання, екскурсія по місту та неформальна зустріч із заслуженим художником України Борисом НЕГОДОЮ. Суботу було відведено на роботу в секціях. А неділю орнітологи провели на природі: для них було організовано екскурсію по території НПП "Подольские Толтры".

Оргкомітет конференції очолював кандидат біологічних наук, доцент Кам'янець-Подільського університету Микола МАТ-ВЄЄВ. Було видано матеріали та тези доповідей конференції "Пріоритети орнітологічних досліджень" (відповідальні редактори збірника - кандидат біологічних наук Андрій БОКОТЕЙ (Львів) і Микола Матвєєв).

У конференції взяли участь не тільки орнітологи Західної України, але й Києва, Чернігова, Дніпропетровська й навіть Саратова (Росія). Широту інтересів наукового зібрання може засвідчити навіть голий перелік секцій, в яких працювали орнітологи: "Фауністика й охорона", "Міграції", "Екологія орнітокомплексів", "Екологія окремих видів", "Урбоорнітологія". А загальним завданням конференції, лаконічно сформульованим при її відкритті головою Західного відділення Українського орнітологічного товариства Ігорем ГОРБАНЕМ (Львів), стало- привернути увагу до птахів. Ігор Миронович залишився задоволений проведеною роботою. "Кожна конференція має свою родзинку, - сказав він у розмові з кореспондентом "Подолянина". - Для Кам'янецької це був незабутній вечір-зустріч з художником Негодою, коли у вільній обстановці йшла зацікавлена розмова про природу, про мистецтво, про життя..."