To the main menu | to the history page | to the articles list

120-річний ювілей бібліотеки

Виповнюється 120 років з дня заснування центральної міської бібліотеки імені В.П. Затонського.

Її офіційне відкриття відбулося 1 січня 1866 року. В перший період існування бібліотека не мала ні свого приміщення, ні кошторису. Утримувалась вона переважмо на гроші, зібрані з читачів, і шляхом пожертвувань. Кожний читач за користування книгами щороку платив 5, а інколи й більше карбованців. Така висока плата була не по плечу багатьом кам'янчанам. То ж бібліотека мала мізерну кількість читачів. Це пояснювалось ще й тим, що книжковий її фонд складався головним чином з релігійно-богословських і монархічно-політичних видань.

Тільки під радянською зорею міська книгозбірня стала швидко розвиватися. Незабаром після Жовтневої революції бібліотека одержала гарне приміщення, її книжковий фонд поповнився різноманітною літературою. У 1939 році на стелажах бібліотеки уже розміщалось близько 70 тисяч томів.

У перший рік війни німецько-фашистські загарбники зруйнували приміщення книгозбірні.

Після визволення міста від гітлерівців бібліотека відновила роботу. У рік сторічного ювілею її книжковий фонд сягнув 90 тисяч томів літератури з різних галузей знань.

Своє 120-річчя бібліотека відзначає в одному з кращих будинків Кам'янця. Її фонд перевищив 172 тисячі книг. У 1985 році ними користовувалося більш як десять з половиною тисяч читачів.

Стрімкі східцеві марші, де на стінах - гравюри пензля С. Кукурузи, - ведуть до збірень мудрості. Та бібліотека не лише видає книги. Вагомий, багатосторонній її внесок у справу виховання трудящих.

Невеликий, але дружний і висококваліфікований колектив центральної міської книгозбірні проводить значну організаційно-методичну, масово-політичну і культурно-освітню роботу. За успіхи в своїй діяльності бібліотека нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури УРСР.

Михайлюк В.
120-річний ювілей бібліотеки.