Перейти у головне меню | до списку сіл Чемеровецького району | до історичних даних | показати на карті

ЮРКІВЦІ

Див. Сіцінський Є. Історичні відомості про приходи і церкви Подільської єпархії. Кам'янецький повіт.

Село, центр сільської Ради. Розташовано за 12 км. від залізничної станції Закупне. Населення - 883 чол. Сільраді підпорядковано село Теремківці.

Є середня школа, бібліотека, медпункт, будинок культури.

Перша згадка про село датується 1578 роком.

У 1957 році на подвір'ї однієї жительки села робили заміс із глини кіньми, підмокла земля провалилася в підвалля глибиною 4-4,5 м і діаметром 3-4 м. Місце провалля згодом засипали камінням і щебнем.

В ті роки на медпункті працював житель Чемеровець. Він спускався в це провалля. В сторону хати пройшов метрів 2-3. Висота підземного проходу 1,5-2 м, а ширина така, що вільно могли пройти три чоловіки.

14 серпня 1996 року на цьому місці побували археологи, обслідували місце і встановили, що це є підземний хід. В ньому колись ховалися люди від татар і йде він паралельно шляху аж до річки. Крім того, на городі вченими виявлено числені керамічні вироби різних культур: трипільської (III тис. до Р.Х.), часів Київської Русі (XII-XIII ст. по Р.Х.), пізнього середньовіччя (XIV-XVI ст.).

Король П.В., НПП "Подільські Товтри"


Село Юрківці

За адмін.поділом 16 ст. Кам'янецький повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Кам'янецький повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Чемеровецький район
Коментар : згадується з 1578 р. [ІМСХм].

Церква Різдва Богородиці
Храм засновано: 1738 р.
Храм зник: 1800-і рр.
Коментар: Церква Різдва Богородиці відома з 1738 р. - дерев'яна одноверха споруда. Припинила існування на початку 19 ст. [СКУ, с. 453]. Церкви нема [КХм].

http://www.myslenedrevo.com.ua/cds/cd_aru.html