Перейти у головне меню | до списку сіл Чемеровецького району | до історичних даних | показати на карті

СОКИРИНЦІ

Село, центр сільської Ради, розташовано на лівому березі річки Збруч. Відстань до райцентру 18 км. до залізничної станції Закупне - 37 км. Населення - 600 чол. Сільраді підпорядковано села Збриж і Летільне.

В селі є дев'ятирічна школа, бібліотека, працюють дільнична лікарня, будинок побуту.

Перша згадка про село стосується 1493 року. В ХVI - XVIII століттях село складалося з Верхніх Сокоринців (на лівому березі Збруча) і Нижніх (на правому березі річки).

Король П.В., НПП "Подільські Товтри"

Див. Сіцінський Є. Історичні відомості про приходи і церкви Подільської єпархії. Кам'янецький повіт.


Сокиринці назву одержали від землевласників Сокиринецьких, які мали значні володіння в той час на Поділлі. У селі неподалік річки Збруч є джерело мінеральної води, яка за своїми властивостями подібна до сатанівської мінеральної води типу "Збручанська Нафтуся".


У літописах Сокиринці відомі з 1493 року. Тоді в ньому було 21 дим (дворів). Назву свою одержало від землевласників Сокиринецьких, які володіли значними володіннями в той час на Поділлі. В 1763 році на кошти парафіян збудована дерев'яна церква. В Сокиринцях неподалік річки Збруч є джерело мінеральної води, яка за своїми властивостями подібна до сатанівської мінеральної води типу збручанська "Нафтуся".

Ю.Сорочан


Село Сокиринці

За адмін.поділом 16 ст. Кам'янецький повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Кам'янецький повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Чемеровецький район
Коментар : згадується з 1493 р. [ІМСХм]. Два попи згадуються в 1578, 1583 рр. [СКУ, с. 447].

Церква св.Дмитра
Храм засновано: 1734 р.
Коментар: Церква св.Дмитра згадується з 1734 р. - дерев'яна триверха. Нова церква збудована в 1752 р. (напис на балці під куполом) чи 1763 р. (візита 1790 р.) - дерев'яна триверха споруда. В 1842 р. перебудована в одноверху. Під час ремонту 1889 р. покрита залізом, обшита новими дошками, прибудовано притвор з заходу, зроблено новий іконостас. Дзвіниця збудована в 1794 р. (напис на одвірку) [ПЦ, с. 491; СКУ, с. 447 - 450]. Церкви нема [КХм].

http://www.myslenedrevo.com.ua/cds/cd_aru.html

Читайте ще про істоію села на сайті "Мислене древо"