Мовою документів

ОБОВ'ЯЗКОВІ ПОСТАНОВИ КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДУМИ

Упорядник Будзей О.

Пропонуємо Вашій увазі кілька обов'язкових постанов Кам'янець-Подільської міської думи, які діяли в місті станом на 1915 рік. Усі документи перекладено українською мовою.

Про забудову кварталів Нового плану тільки кам'яними будівлями

Видано 1899 року

Усі взагалі незабудовані садиби, розташовані на Новому плані, у всіх без винятку кварталах, призначених відповідно до міського плану для забудови, після видання цієї постанови можна забудовувати винятково тільки кам'яними - як житловими, так і нежитловими - будівлями, а зведення тут усякого роду дерев'яних будівель не може бути допущеним.

Про заходи безпеки щодо домашніх тварин

§ 1. Власники будинків і мешканці Кам'янця-Подільського, які тримають рогату худобу, овець, корів і свиней, зобов'язані влаштувати у дворі, в місці, віддаленому від житлового будинку, сарай або хлів, утримувати їх у постійній чистоті та виносити гній на вказане місце щонайменше два рази на тиждень.

§ 2. Особам, які не мають біля будинку двору, тримати рогату худобу, овець, кіз і свиней не дозволяється.

§ 3. Випускати всіх родів худобу зі дворів на вулиці, майдани та місця громадського гуляння суворо заборонено.

§ 4. Тим особам, які купують свиней і відгодовують їх для промислу, забороняється тримати їх у центрі міста, тобто в садибах на Центральному майдані, Архієрейській, Поліційній, Дворянській вулицях, Миколаївському майдані, Губернаторській, Шпитальній, Утьосистій, Руській, Довгій вулицях, Східному бульварі, Східному та Фурлейському провулкам, Кузнецькій вулиці, Гімназійному провулку, Гімназійному майдані, Троїцькій вулиці та провулку, Соборній, Петропавлівській, Поштовій вулицях, Глухому провулку, Обжерному ряду та Набережній вулиці й узагалі на берегах річки.

§ 5. Обори для свиней, яких приганяють у місто і потім відправляють в інші місця, потрібно влаштовувати за містом у місцях, указаних міською управою.

§ 6. Мешканці Набережної вулиці та, взагалі, прибережних місць мають право купити й утримувати до забою не більше ніж 5 свиней. Свині утримуються в хлівах або сараях, причому хліви, сараї та подвір'я повинні очищатися щотижня. Купати свиней в річці заборонено. Для купання коней міська управа відводить окремі місця.

§ 7. Домашніх тварин, які бродять по вулицях, затримують і доставляють в один із міських загонів, де здають сторожеві, який перебуває біля них.

Про місця, де не дозволено відкривати пивні лавки

Видано 1914 року

Перша частина. На Троїцькому узвозі до Нового мосту та на Троїцькому майдані; в Гімназійному провулку; на Набережній вулиці, за річкою Смотрич, під скелею; на Соборній вулиці, у Фурлейському провулку й узвозі; у провулку, що з'єднує Довгу вулицю з Центральним майданом біля будинку Раковських; у Центральному провулку, в Петропавлівському провулку.

Друга частина. На Покровському майдані, на Архієрейській вулиці, в Архієрейському провулку, на Миколаївському майдані, на Дворянській вулиці, на узвозі біля будинку губернатора, в Іоанно-Предтеченському провулку, на Губернаторській вулиці, у Тринітарському провулку.

Третя частина. На Московській вулиці від будинку Опольського до виїзду на Руські фільварки, на Петроградській вулиці від будинку Шманкевича до виїзду на Руські фільварки, вздовж Романовського проспекту від Предтеченського до малого базарного майдану, на Семінарському майдані, на Хрестовій, Гунській, Високій і Дівочій вулицях.