Повернутись в головне меню

Логотип НПП

В головне меню

На новини

НОВИНИ – В національному природному парку «Подільські Товтри» (Хмельницька обл.) відбулась VIII регіональна науково-практична конференція «Молоді дослідники – природі Поділля»

14 квітня 2016 року на природничому факультеті Кам’янець-Подільського національного університету працювала VIII регіональна науково-практична конференція «Молоді дослідники – природі Поділля». Конференція організована та проведена працівниками НПП «Подільські Товтри» спільно з викладачами природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за участі громадських організацій: Товариства Подільських природодослідників та природолюбів, Кам’янець-Подільського районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги. Цьогорічна конференція була представницькою: 31 учасник (викладачі та студенти природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка, ліцеїсти, учні шкіл міста та Кам’янець-Подільського району), серед яких – 24 доповідача (студенти та магістранти К-ПНУ імені Івана Огієнка; ДНЗ «Подільський центр ПТО», ліцеїсти К-ПВЛПФП, учні НВК №3, ЗОШ №10 та №15 м. Кам’янця-Подільського, Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів екологічного напрямку, Гораївської ЗОШ І-ІІ ступенів). Така зацікавленість конференцією спонукала організаторів до проведення конференції в трьох окремих сесіях: підсекціях «Біологія», «Екологія» та «Географія та краєзнавство» .Роботи, представлені на конференції охоплювали різноманітні питання та проблеми, що стосувались дослідженню популяцій рослин та тварин, характеристики дендрофлори, перспективи організації та проведення герпетошколи, оцінки стану навколишнього середовища, питанням землекористування та розвитку рекреаційної сфери, легендам Кам’янеччини та їх зв’язку з природним середовищем. За результатами конференції були визначені переможці у двох категоріях: «Науковець-учень» та «Науковець-студент», кожної з підсекцій.

ПІДСЕКЦІЯ «БІОЛОГІЯ».

Категорія «Науковець-учень»:

І місце – Одайний Станіслав, учень 11 класу К-ПВЛПФП. «Структура кольорових морф у популяції голуба сизого в м. Кам’янець-Подільський»

ІІ місце – Ігнатьєв Павло, учень 11 класу К-ПВЛПФП. «Вид світового рівня охорони – шиверекія подільська у Смотрицькому каньйоні в межах м. Кам’янець-Подільський»

ІІІ місце - Томашевська Валерія, учениця 8 класу ЗОШ №10. «Виявлення місць та площі зростання амброзії плинолистої в межах селища Смирнова»

Категорія «Науковець-студент»:

І місце – Тимкова Анастасія, студентка ІІІ курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Характеристика видового різноманіття дендрофлори м. Бар Вінницької області»

ІІ місце – Меліксетян Альона, магістрант І курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Перспективи організації та проведення Першої всеукраїнської герпетологічної школи-семінару на теренах НПП «Подільські Товтри»

ІІІ місце – Митко Назарій, магістрант І курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Статево-вікова структура популяцій риб пониззя річки Смотрич»

ПІДСЕКЦІЯ «КРАЄНАВСТВО ТА ТУРИЗМ».

Категорія «Науковець-учень»:

І місце – Сорока Яна., учениця 11 класу НВК №3. «Вплив пилового антропогенного навантаження на фіто компоненти та стан навколишнього середовища»

ІІ місце – Струсевич В.В., Гуменюк А.О., учні 7 класу Староушицької спеціалізованої школи I-III ступенів екологічного напрямку. «Біоіндикація ВБУ міжнародного значення «Бакотська затока»

ІІІ місце – Харламова Валерія, учениця 9 класу ЗОШ №15. «Оцінка екологічного стану заказника місцевого значення «Устянський»

Категорія «Науковець-студент»:

І місце – Яковчук Лілія, студентка ІІІ курсу ДНЗ «Подільський центр ПТО». «Якість питної води»

ІІ місце – Козьолок Юлія, магістрант І курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Оцінка впливу на стан повітряного басейну автомобільних стоянок»

ІІІ місце – Козлюк Марія, студентка ІІІ курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Стан та перспективи розвитку природно-заповідного фонду Тернопільської області»

ПІДСЕКЦІЯ «КРАЄНАВСТВО ТА ТУРИЗМ».

Категорія «Науковець-учень»:

І місце – Литвинюк Дарина, учениця 5 класу Староушицької спеціалізованої школи I-III ступенів екологічного напрямку. «Природа Старої Ушиці в народних легендах та переказах»

ІІ місце – Валігурський Устим, Євстафієв Владислав, учні 5 класу Староушицької спеціалізованої школи I-III ступенів екологічного напрямку. «Легенди рідного краю»

ІІІ місце – Гакман Ольга, учениця Гораївської ЗОШ І-ІІ ступенів. «Природа Поділля в віршах та легендах»

Категорія «Науковець-студент»:

І місце – Бігняк Ольга, студентка V курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Природоохоронні об’єкти басейну р. Збруч, як умова формування екомережі»

ІІ місце – Казанцева Олеся, магістрант І курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Соціальні та економічні умови використання спелеооб’єктів Поділля»

ІІІ місце – Нєдєляєва Олександра, студентка V курсу природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка. «Система сільськогосподарського землекористування басейну р. Серет»

Вітаємо переможців!

.